Dirbi sėdimą darbą ilgiau nei 8val.?

Skauda nugarą? Laikas keistis!..

Atsikratyk skausmo be vaistų...

Dirbk darbo dieną daugiau judėdamas prie savo naujo reguliuojamo aukščio stalo

Motyvacija sportuoti

Motyvacija sportuoti

Kokia gali būti geriausia motyvacija sportuoti? Tikriausiai ne mažai žmonių galvoja apie sportą, bet niekaip neranda motyvacijos pradėti sportuoti. Perskaitę šį straipsnį sužinosite kodėl verta sportuoti.

Dauguma žinome, kad norėdami gražiai atrodyti turime gerokai pasistengti. Visi mes atrodome skirtingai. Pridėtoje nuotraukoje matome daug įvairių kūno formų, o kurioje iš jų matote save ir kaip norėtumėte atrodyti?

1 pav. motyvacija sportuoti visiems

Ne veltui sakoma, kad Sportas – sveikata.

O kaip gi norite atrodyti ir jaustis Jūs?

 

 

 

Pradėti sportuoti verta, nes

šiandieninis sėdimas darbas prie kompiuterio stalo sukelia daug neigiamų veiksnių, tokių kaip osteochondrozė (nugaros skausmas, stuburo skausmai, kaklo osteochondrozė, nugaros apačios skausmas ir t.t.), kurių galima išvengti keliais būdais:

  1. Pakeisti sėdimą darbą kitu – judresniu.
  2. Įsirengti ergonomišką darbo vietą, ir pradėti naudoti reguliuojamo aukščio stalą (darbui atsistojus ar atsisėdus). Moderniuose šiuolaikiškuose ofisuose tai yra labai populiaru ir iš tiesų efektyvu investuoti į stovimą darbo vietą, nes tai atsiperka darbuotojų geresne savijauta, o tuo pačiu ir darbo efektyvumo padidėjimu net iki 30%.
  3. Pradėti daugiau judėti ir mankštintis.

Žmogaus kūnas nėra sukurtas sėdėti. Žmogui lemta daug ir aktyviai judėti. Pavyzdžiui jaunimui rekomenduojama aktyvi veikla (sportuoti) daugiau nei 60 min/dieną. Ir kažkodėl niekas neteikia jokių rekomendacijų suaugusiems, o pasirodo vertėtų. Kuo skiriasi jaunimas nuo suaugusiųjų? Kodėl suaugę užmiršta, kad ir jiems taip pat kaip ir vaikams yra būtina sportuoti? Kodėl suaugę asmenys neturėtų sustoti sportuoti baigę mokyklą ar universitetą?

Kiekvieną asmenį reikėtų skirtingai motyvuoti, bet manau merginas motyvuoti tikriausiai bus paprasčiausia. Jos visada svajoja atrodyti lieknos ir gražios (kad ir pvz. kaip manekenės?). O juk moterys mėgsta vyrus, o vyrai gražias moteris. Vyrai juk myli akimis, o moterys – ausimis (atsiprašau už nukrypimą į šoną).

Kaip jus nuteikia žemiau pateiktos nuotraukos? Dauguma nuotraukų ragina kažką veikti: bėgti, judėti, dirbti, siekti, sportuoti, keisti gyvenimo būdą, niekada nepasiduoti ir siekti užsibrėžto tikslo.

Taigi motyvacija pradėti sportuoti ir siekti naujų ųžsibrėžtų tikslų yra labai svarbi. Tam kad pradėti sportuoti reikia vidinių jėgų, bet pradėjus, kad ir mažais žingsneliais kasdien darysis vis lengviau ir lengviau.

2 pav. motyvacija sportuoti merginoms

Taigi sugįžkime prie sporto ir motyvacijos sportuoti.

 

 

Nusistatykite tikslą

pvz. numesti svorio ar patobulinti kūno formą.

Sugalvokite priežastį

pvz. Norite atrodyti gražiai ir patraukliai sau ir kitiems.

Siekite užsibrėžto tikslo mažais žingsneliais

Kuomet žinosite savo tikslą žengdami pirmuosius žingsnius neišsigąskite, kad sportuoti yra sunku. Taip, pirmieji bandymai sportuoti yra ne lengvi, bet tai yra dėl to, kad Jūsų kūnas neįpratęs gauti atitinkamas apkrovas ir gali šiek tiek mausti raumenis. Bet kasdien vis po truputėlį didinant apkrovą kūnas pripranta ir nori, bei gali pakelti didesnes apkrovas.

Pvz. pradėkite daryti mankštą kasdien po 3-5 min. (sukite rankas ratu, padarykite atsispaudimus nuo kelių, kelkite statmenai rankas virš galvos ir t.t. žiūrėkite pridėtame paveikslėlyje).

 

5 minučių rytinė mankšta pradedantiesiems
5 minučių rytinė mankšta pradedantiesiems

Pradėkite mankštintis nuo paprastų pratimų, juk gera nuotaika, puiki savijauta ir visada skleidžiama teigiama energija, tai pati geriausia motyvacija sportuoti (http://www.cosmopolitan.co.uk/body/fitness-workouts/a38074/lazy-girl-workouts/)

3 pav. motyvacija sportuoti merginoms ir vaikinams. Nuotrauka iš www.curejoy.com

 

 

Skaitykite toliau…

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather